Massa Concept - Köşe Bank Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Köşe Bank Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köşe Bank Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Massa Concept
13 Mart 2019, 23:45
2054 kişi tarafından okundu

Evinize en uygun koltuk takımını seçmek için önerilerimiz olacak. Son dönemde popüler olan modeller akılları bir hayli karıştırabiliyor. En çok tercih edilen modellerin başında L koltuk takımları geliyor. Ancak halen klasik koltuk takımları da revaçta. Çekyat formunda tasarlanmış olan koltuklar da sıklıkla tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Peki, sizin evinize en uygun koltuk takımı modeli hangisi?
Odanız için en uygun koltuk takımı seçimini yapmadan önce oturma alanını yeniden gözden geçirin. Bu alana uygun ebatlarda koltuk takımı tercih etmeniz gerekiyor. Odanızın hem çok boş kalmaması hem de çok sıkışık bir oturma alanına dönüşmemesi için koltuk takımı ebadı önemli bir detay. Küçük odalar için en ideal tercih L köşe takımları olabiliyor. Evin köşe kısmına yerleştirilen bu modeller çok yer kaplamıyor olmasına karşın 4 – 6 kişilik bir oturma alanı sunabiliyor.
Eğer daha geniş bir odaya sahipseniz tercihinizi 3’lü, 2’li ve iki adet de tekli oturma alanı sunan koltuk takımlarından yana yapabilirsiniz. Elbette daha geniş bir yer kaplayan bu takımlar odayı ve salonları doldurabiliyor. Toplamda ise 7 kişilik bir oturma alanı sunuyor. Ancak odanızın geniş olması mutlaka bu koltuk takımlarını seçmeniz gerektiği anlamına gelmiyor.


Köşe Takımı ile Salon Dekorasyonu

Dilerseniz iki adet köşe L takımı alarak da çok daha geniş bir oturma alanına sahip olabilirsiniz. İki adet köşe takımı ile odada çok hoş bir kombinasyon yaratmanız mümkün. Ayrıca çok büyük salonlar için U oturma grupları da üretiliyor. Ancak bu oturma grubunu evinizde kullanabilmeniz için gerçekten geniş bir salona sahip olmanız şart.

Karşılıklı çekyat kullanarak kendi oturma grubunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz. Tekli berjerler ile oturma alanını çok daha şık bir forma sokmanız da mümkün. Ayrıca zıt renklerde çekyat kullanarak odanızda zıtlıktan doğan bir uyum yakalayabilir, gayet renkli bir oturma alanına sahip olabilirsiniz. Koltuk takımı alırken kaliteye ve dayanıklılığa da maksimum önem verin. Kullanılan ahşap ve döşemelik kumaş uzun süre kullanım şansı tanınacak kadar kaliteli olmalıdır.